BRILLUX FLOORTEC

4. 6. 2023

Správný výběr

Ať už jde o malou místní rekreační oblast nebo rozšířený obývací pokoj – balkon je ideální pro příjemný odpočinek od každodenního života venku nebo pro nalezení klidu a relaxace s přáteli při grilování.

Vzhledem k tomu, že balkóny, lodžie nebo arkády jsou většinou přímo vystaveny povětrnostním vlivům, patří mezi nejvíce namáhané části stavby. Silné zahřívání slunečním zářením na jedné straně a deštěm, sněhem a mrazem na straně druhé způsobují v průběhu roku v některých případech obrovské teplotní rozdíly +90 °C až -30 °C.

Tyto klimatické podmínky kladou zvýšené nároky na nátěry balkonů, zejména s ohledem na nepropustnost ochrany stavebního pletiva, přemostění trhlin a odvod vody pro rychlé vysychání.

Mechanická odolnost je však vyžadována také s ohledem na namáhání nohou židlí a stolů, lavic a těžkých květináčů. A konečně, vizuální vzhled balkonu hraje hlavní roli, pokud má být balkon krásným útočištěm, kde můžete relaxovat.

S balkónovými nátěry Floortec od Brillux existuje správná struktura nátěru pro širokou škálu požadavků.!


Nátěry Brillux Floortec jsou rychlé, praktické a splňující normy!

Mnoho systémů pro obnovu nátěru balkonů se skládá ze základního nátěru, těsnění a vrchního nátěru. Všechny systémové konstrukce sice chrání konstrukci balkonu, liší se však rychlostí výstavby, vizuální přitažlivostí a volností designu i nepropustností a trvanlivostí.

Schváleno podle DIN 18531 a ETAG 005

Těsnění střech, balkonů, lodžií a přístupových balkonů je upraveno v DIN 18531. Část 5 se zabývá požadavky, zásadami plánování a provádění. Základním požadavkem je, že nátěry pro hydroizolaci balkonů mají  "Evropské technické posouzení" podle ETAG 005 (Směrnice pro evropské technické posouzení).

Systémové konstrukce označené v této brožuře symbolem „ETAG 005“ splňují vysoké požadavky směrnice na trvanlivost a použitelnost těsnění pro použití na balkonech, lodžích a přístupových balkonech.

 

Efektivní zpracování a maximální odolnost:

Zvláštností balkónových nátěrů Brillux Floortec je schválení systémových struktur podle ETAG 005 s nátěrem Brillux 2K-Sealcon 827. To znamená, že lze vyrobit povrch podle DIN 18531 - a bez dodatečného vyztužení rounem. Brillux 2K-Sealcon 827 se nanáší jako tekutý plast s tloušťkou materiálu 2 mm, velmi rychle schne a tvoří extrémně funkční těsnění. Nátěr je odolný proti dešti již po jedné hodině a lze po něm chodit po jednom dni.

Absence fleecové výztuže zajišťuje racionální, jednoduché zpracování s obzvláště vysokou nepropustností.

S prodloužením při přetržení přes 500% je také velmi vysoká úroveň bezpečnosti v oblasti spojů a detailů..


Na výběr je 5 systémových struktur nátěrů balkonů, které nabízí různorodý povrchový design a barevnost.

V aktuálním vzorníku pak najdete širokou škálu nátěrových barev a dekoračních čipů.

Od rychlé renovace zaměřené na praxi až po těsnění balkonů podle ETAG 005/DIN 18531 - s balkónovými nátěry Floortec nabízí Brillux správnou systémovou strukturu pro širokou škálu aplikací!