VITA SORTIMENT

8. 3. 2021
 
 

S rozšířením sortimentu bychom rádi nabídli našim zákazníkům možnost navrhnout celou strukturu vnitřních stěn bez konzervačních látek, “vysvětluje Kirstin Willers, produktový manažer ve společnosti Brillux. „Tímto způsobem se naši zákazníci mohou zavděčit všem zákazníkům: Pro lidi trpící alergií, například na isothiazolinony, nebo pro ty, kteří chtějí vytvořit optimum pro každého návštěvníka ve veřejném prostoru.“

Zejména v místnostech kde trávíte hodně času, například v dětských pokojích, ložnicích a obývacích pokojích, je stále žádanější tento druh nátěrů.

Vysoce kvalitní povrch stěn bez konzervantů

Zcela bez konzervačních látek, stejně dlouhotrvající jako běžné disperze v interiéru a vybavené všemi prémiovými vlastnostmi Brillux: řada nabízí tupě matné povrchové efekty se známým Vitalux 9000 a novými produkty Vitasmart 9004 a Vitasense 9005 a s hedvábně matnými povrchovými efekty Vitashine 9006. S plnými tónovacími barvami Vitamix 9018 bez konzervačních látek lze všechny požadované nuance tónovat ručně. Výrobky jsou k dispozici také v továrním tónování - přirozeně bez konzervačních látek.

Bez konzervačních látek - od první po poslední vrstvu

Nové výrobky pro přípravu povrchu také nevyžadují žádné konzervační látky: Plnič Vitafill 9001 lze nanášet ručně nebo strojově. Podklad lze perfektně připravit hloubkovým základním nátěrem Hydrosol Vitabase 9002. Vitaglue 9003 je naproti tomu lepidlo na pokrytí stěn, které lze použít ke tapetování pomocí skleněných textilií (omezeno na plošnou hmotnost 150 g / m2) a hladkého rouna.

Všechny výrobky bez konzervačních látek jsou samozřejmě také nízkoemisní, neobsahují rozpouštědla a neobsahují změkčovadla.

Vitalux 9000 jako počáteční signál

První interiérovou disperzí bez konzervačních přísad od společnosti Brillux byl Vitalux 9000. Produkt je na trhu již více než rok a je dobře přijat, jak potvrzuje Michael Fraundorfer, mistr malíř a lakýrník v malířské dílně Schlüter v Mnichově: „Moji zákazníci jsou s Vitaluxem naprosto spokojeni“.Materiál jsme již zpracovali v bílé, zelené, šedé a také v barevných tónech, což také dobře fungovalo z hlediska aplikace. “

Sandro Crocioni, ředitel malířské společnosti Crocioni v Mnichově, je také přesvědčen o společnosti Vitalux: „Ze zkušenosti mohu říci, že díky vynikající neprůhlednosti ušetříte téměř kompletní vrstvu barvy. Samotné zpracování je také velmi snadné, protože Vitalux lze snadno malovat. “

Pozadí: co konzervační látky vlastně dělají? A co ne?

Produkt je stabilní, pokud se v něm nemohou množit žádné bakterie, houby nebo jiné mikroorganismy. Proto se konzervanty používají v malém množství. Chemická skupina látek isothiazolinony se často používá ke konzervaci ve vodných disperzích. Používají se také například v čisticích prostředcích a ošetřovacích a hygienických výrobcích. Pouze v případě dlouhodobého kontaktu pokožky s tímto konzervačním prostředkem, ke kterému dochází, když jsou s ním vyrobeny textilie, ošetřující a hygienické výrobky, které jsou s nimi trvale spojeny, mohou být citliví lidé vnímavější a mohou se u nich objevit alergie.

Malé množství konzervačního prostředku, které uniká z barev na stěny do vzduchu v místnosti, na druhé straně nepředstavuje riziko senzibilizace - příznaky se zde obvykle vyskytují pouze tehdy, pokud již bylo dosaženo přesycení jiným způsobem.

Kirstin Willers z Brilluxu: „Chceme jasně ukázat, že výrobky s konzervačními látkami nejsou v žádném případě škodlivé a lze je bez problémů použít. Koneckonců, výrobky vyrobené v Německu a Evropě jsou spojeny s přísnými pokyny z hlediska ochrany zdraví a životního prostředí. S našimi produkty Vita bez konzervačních látek však může malíř rozšířit své portfolio a nabídnout alternativu pro určité cílové skupiny - a to díky vynikající vývojové práci, aniž by byla obětována životnost produktů.“


 Vita